جینسینگ و خواص معجزه آسای آن

جینسینگ و خواص معجزه آسای آن
جینسینگ تنوع بسیاری دارد اما بهترین و مرغوبترین و پر خاصیت ترین نوع آن جینسینگ، جینسینگ کره ای میباشد. نوع ژاپنی آن بی خاصیت و کوچکترین آن میباشد. اما بیشتر جینسینگ موجود در بازارهای آسیا، جینسینگ آمریکایی میباشد، اگر چه به چشمگیری و مرغوبیت جینسینگ کره ای نمیباشد اما با این حال خواص بسیار زیادی دارد.
تفاوت جینسینگ زرد و قرمز در چیست؟ از نظر خواص، تفاوت بسیاری با هم ندارند، نکته این است که جینسینگ زمانی که تازه است زرد رنگ است اما وقتی که زیر نور آفتاب یا با بخار، خشک میشوند، بر اثر کاراملیزه شدن قندهای موجد در آن به رنگ قرمز تبدیل میشود.

در آسیای شرقی هزاران سال است جینسینگ با خواص معجزه آسای آن مصرف میشود. در این کشورها جینسینگ ابتدا به صورت انحصاری تنها توسط پادشاهان و افراد پولدار کشورها استفاده میشده اما بعد از گذشت سالها تبدیل به اصلی ترین مواد دارویی طبیبان چینی شده است. همینطور سرخپوستان آمریکایی نیز از خواص معجزه آسای جینسینگ آگاه بوده اند و بیشتر از هر مواد غذایی دیگری برای رفع خستگی از آن استفاده میکرده اند.

همچنینی عربها نیز طبیبانشان با این گیاه آشنایی داشته اند. معرفی این گیاه در اروپا به قرن هجهم و نوزدهم میلادی برمیگردد. امروزه میتوان در تمامی داروخانه های آمریکایی اروپایی و آسیای شرقی این گیاه معجزه آسا را به راحتی تهیه کرد.

چه ویژگی هایی این گیاه دارویی را این چنین معجزه آسا کرده است ؟
جینسینگ باعث رفع خستگی میشود به واسطه تاثیری محرکی که بر سیستم اعساب مرکزی دارد.جینسنیگ باعث تقویت حافظه، جلوگیری از آسیبهای مغزی، افزایش کارایی مغز  به واسطه تحریک سلول های عصبی میشود. استروژن موجود در جینسینگ برای خانمهای یائسه مفید و قاعده آور است.
برای درمان سرطان و افزایش قوای بدنی و روانی کاربرد بسیار زیادی دارد. مقوی برای بدن و ضد استرس میباشد و باعث افزایش کیفیت روابط جنسی میشود. قدرت تحمل و پایداری را افزایش می دهد. باعث تنظیم فشار خون میشود و برای سیستم گردش خون و قلب بسیار مفید است. قدرت بینایی را افزایش میدهد. باعث درمان بدخوابی و بیخوابی میشود.

گیاه جینسینگ برای درمات دیابت و تنظیم قند خون بسیار مفید است. باعث ارتقا سیستم ایمنی بدن میشود. مانع پیری و افسردگی میشود. نشاط و شادابی را افزایش میدهد و در کل حالتان را روز به روز بهتر میکند.

جینسینگ را میتوان با روشهای مختلفی مصرف کرد. نوشیدن به عنوان دمنوش یکی از پرطرفدارترین روشهای مصرفی جینسینگ است. جویدن مثل آدامس  که سرخپوستها برای افزایش توانایی بدنشان در شرایط   سخت انجام میدادند. حتی میشود پودر ریشه را داشت و کمی  در غذا بریزید همچنینی میشود قرصش را مصرف کرد.

حتی میتوانید ریشه جینسینگ را خریداری کنید و در مایکروویو بگذارید تا کمی نرم شود و بعد هر روز تکه بسیار کوچکش را بخورید. میتوانید دمش کنید و بگذارید کمی خنک بشود و روزی حداکثر 2 لیوان از این دمنوش را بنوشید یا با دمنوشهای دیگر مخلوط بکنید و سپس مصرف کنید.

افزايش قدرت بينايي1محرک سلولهاي عصبي1رفع خستگي1نشاط1شادابي1مانع پيري1درمان بيخوابي1درمان بدخوابي1گردش خون12تنظيم فشار خون1افزايش کيفيت روابط جنسي1تنظيم کننده قند خون1 ضد استرس1مقوي1جنسينگ6جينسينگ3
ارسال نظر