چای اولانگ یا چای اولونگ 2

چای اولانگ یا چای اولونگ 2

طرز تهیه چای اولانگ ( اولونگ )

برای هر 200 میلی لیتر آب، 3 گرم پودر چای استفاده کنید. اجازه دهید 5 تا 10 دقیقه در آب بماند. خیساندن چای به مدت 3 دقیقه در آب 194 درجه فارنهایت ( بدون جوشاندن ) میتواند بیشترین حد آنتی اکسیدان را حفظ کند. 

7. افزایش سلامت استخوان

در دوران یائسگی زنان با ضعف استخوان مواجه می شوند که معمولا منجر به پوکی استخوان و آرتریت میشود. چای اولانگ با استناد به مقالات و مطلاعات انجام شده، باعث حفظ تراکم در استخوان و جلوگیری از بروز این مشکلات میشود.

مصرف طولانی مدت چای اولانگ باعث افزایش تراکم معدنی استخوان میشود. افرادی که در یک دوره 10 ساله چای اولانگ را مصرف میکنند، 2 درصد تراکم استخوانی بیشتری دارند.

چای اولانگ باعث قوی و سالم شدن دندان نیز کمک میکند و این چای باعث کاهش پلاک دندان ربط داده میشود.

چای اولانک به دلیل سرشار بودن فلوراید، مینای دندان را تقویت میکند.


8. بهبود سلامت پوست

اگزما.

اگزما یک مشکل پوستی آزار دهنده میباشد اما چای اولانگ در این مورد نیز مفید باشد. با استناد به مطالعات انجام شده و مقالات موجود، آنتی اکسیدان های موجود در چای اولانگ میتوانند به کاهش اگزما کمک کنند. نوشیدن 3 بار چای اولانگ به مدت 6 ماه میتواند نتایج بسیار خوبی را همراه داشته باشد.

چای اولانگ میتواند با رادیکال های آزاد مبارزه کند همچنین واکنشهای حساسیتی عامل اگزما یا درماتیت آتوپیک را سرکوب کند. آنتی اکسیدان های موجود در چای اولانگ پوست را جوان تر و درخشان تر میکنند.

آنتی اکسیدانهای موجود در چای اولانگ میتوانند به درمان آکنه، جوش، چین و چروک و دیگر علائم پیری ( مانند لکه های پیری ) کمک کنند.

حتی میتوانید پیرامید ( چای کیسه ای ) چای اولانگ را در آب خیسانده و صبح ها صورت خود را با آن شست و شو دهید.


9. کمک به گوارش

چای اولانگ می تواند دستگاه گوارش را آرام کند. همچنین می تواند باعث افزایش دفع سموم نیز شود.

 

10. افزایش سلامت مو

برخی دانشمندان و متخصصان می گویند مصرف چای اولانگ میتواند از ریزش مو جلوگیری کند. حتی شستن مو با چای نیز باعث جلوگیری از ریزش مو بشود.

چای اولانگ باعث نرم شدن مو و براق تر شدن مو بشود.


11. تقویت سیستم ایمنی

فلانوئیدهای موجود در چای اولانگ مانع آسیب رسیدن های سلولی و تقویت سیستم ایمنی میشوند. چای اولانگ تولید پروتئین های ضد باکتری را افزایش داده که به مبارزه با عفونت کمک میکنند. همچنین چای اولانگ ترکیباتی دارد که حفظ مواد معدنی در بدن را افزایش می دهد.


12. یک نوشیدنی انرژی زا

در هر فنجان چای اولانگ 50 تا 75 میلی گرم کافئین وجود دارد. کافئین موجود در چای اولانگ باعث افزایش هوشیاری و سطح انرژی در انسان میشود. و باعث افزایش مهارتهای ذهنی میشود.   همچنین به دلیل نداشتن قند و مواد ناسالم، برای بالا بردن سطح انرژی به مواد انرژی زا ترجیح داده می شود. مهم تر اینکه چای اولانگ مانند قهوه، انرژی شما را بیش از اندازه بالا نمیبرد بنابراین تاثیرات منفی قهوه را ندارد.

دمنوش گیاهی9دمنوش97چای80استحکام استخوان2استخوان3سلامت استخوان1دمنوش اولونگ1چاي اولونگ2دمنوش اولانگ1چاي اولانگ3اولونگ2اولانگ12مشکلات پوستي1 سلامت پوست1آنتي اکسيدان43سيستم گوارش1گوارش27کمک به گوارش1نرم کننده1افزايش مو1مو1سلامت مو1 سيستم ايمني2 تقويت سيستم ايمني1انرژي زا3
ارسال نظر