گوجی بری

گوجی بری
گوجی بری چیست؟ چه خواصی دارد؟

گوجى‌بری از بهترین چربى ‌سوز های طبیعی است که میتواند وزن انسان را کاهش دهد. گفته میشود گوجى‌بری در پیشگیری بیماری سرطان مفید است.

این میوه از غنی‌ترین منابع غذایی در بین میوه‌ها از جمله خانواده تمشک‌ها است. گوجی‌بری طعم شیرینی دارد و خشک شده آن مانند کشمش است. این میوه به صورت تازه، خشکبار، آب‌میوه و عصاره مصرف می‌شود. علاوه بر میوه، برگ‌های این گیاه هم به عنوان دمنوش مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنظیم قندخون از جمله برای افراد دیابتی، تأمین ۱۸۰ درصد از ویتامین آ مورد نیاز روزانه و جلوگیری از بیماری چشم دژنراسیون ماکولا، منبع سرشار آهن و اسیدفولیک (۱۵ برابر اسفناج)، حاوی ۲۱ ماده معدنی از جمله روی، کلسیم، ژرمانیوم، سلیوم و فسفر از جمله خواص میوه و دمنوش گیاه گوجی‌بری است. در بازار بازرگانی اروپا و آمریکا به نام یکی از با ارزش‌ترین گیاهان دارویی و اکسیر جوانی و تندرستی است. امروزه محصولات زیبایی زیادی وجود دارد که دارای گوجی بری  هستند  مانند لوسیون بدن، شامپو یا هر نوع محصول پوستی دیگر . این به دلیل فواید توت گوجی در مراقبت از پوست است.

طرز تهیه دمنوش میوه ی گوجی بری

برای تهیه دمنوش گوجی بری کافی است مانند دم کردن بیشتر دمنوش ها، میوه گوجی بری خشک شده را (مثلا به مقدار یک پیمانه) داخل یه قوری مناسب ریخته و روی آن آب جوش بریزید و بگذارید ۵ دقیقه دم بکشد.


فواید سلامتی بخش گوجی‌بری برای سلامتی

فواید زیاد و مهمی دارد که یا برخی از آن‌ها اینجا آشنا می‌شویم:

پیشگیری از دیابت

از بین برنده‌ی رادیکال‌های آزاد
بهبود کیفیت خواب
خواص ضد سرطانی
حفاظت از سلول‌های مغزی
افزایش کمیت و کیفیت اسپرم
حفاظت از سلامت قلبی و عروقی
پیشگیری از آسیب‌های کبدی
مراقبت از پوست

برای دیدن محصولات حاوی گوجی بری لطفا اینجا کلیک کنید


goji berries1جيم1مکمل غذايي1دمنوش لاغري3مراقبت پوست1کاهش وزن5چربي سوز2دمنوش97لاغري9ولف بري1گوي بري1
ارسال نظر